ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4616421
*
nr 461 6421
Spegel
Sekelskifte 1900, Mahogny, Slipat glas, höjd: 113
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 10 april 2007
kl 17:27:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/4 20:48:10
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny slipat glas spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 461 6421
Spegel
Sekelskifte 1900, Mahogny, Slipat glas, höjd: 113
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 10 april 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/4 20:48:10 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny slipat glas spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



